Hotel-club

Granada, Španělsko: Maurské dědictví a malebné pláže

block
Obrázek odRonny Siegel

Granada je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů ve Španělsku díky své jedinečné kombinaci maurské historie a kouzelných pláží. Město je známé svým nezapomenutelným Alhambrou, která je jedním z nejvýznamnějších památek mohamedánské architektury v Evropě.

Alhambra je komplex paláců a zahrad postavených v 14. století a je považována za skvost maurského umění. Návštěva této památky je nezapomenutelným zážitkem pro každého milovníka historie a architektury. Kromě toho můžete prozkoumat úzké ulice starého města, navštívit katedrálu Granady nebo se projít úchvatnými zahradami Generalife.

Po objevování městských památek můžete vyrazit na malebné pláže Costa Tropical, které leží nedaleko Granady. Zde si můžete užít sluneční koupání, vodní sporty nebo relaxovat v některém z příjemných plážových barů. Costa Tropical je ideálním místem pro odpočinek po prohlídce památek a městského shonu.

Granada tak nabízí kombinaci bohaté historie, malebné krajiny a krásných pláží, které lákají turisty z celého světa. Toto město se stává stále populárnějším cílem pro ty, kteří hledají autentický španělský zážitek spojený s relaxací u moře.

Sponsored by: Parrotel Lagoon Resort reviews